23 مهر 1393

پرسشهایتان را در زمان مناسب ارائه کنید

2044 times


بسیاری از فروشندگانفکر میکنند به محض آغاز می توانند بلافاصله شروع به فروختن کنند ، حتی زمانی که فروشندگان اقدام به پرسیدن می کنند ممکن است این کار را طوری انجام دهند که نتوانند در مشتری ایجاد باور کند و بدین ترتیب همکاری مشتری را از دست بدهد . رعکس وقتی از شروع گذر می کنید باید به نیازهای مشتری گریز بزنید و زمینه را برای سوال پرسیدن آماده کنید و صبر کنید تا مشتری هم با این روند موافقت نماید . اگر یک منفعت مشتری را به عنوان دلیل سوال پرسیدن خود ذکر کنید میزان همکاری مشتری هم با شما افزایش خواهد یافت .
حتی با مشتریانی که خودشان می گویند درباره محصول X به من بگویید تسلیم این وسوسه نشوید که قبل از پرداختن به نیازها به سراغ محصول بروید . مثلا بگویید بله مطالبی درباره ... آماده کرده امحالا برای اینکه بهتر بتوانم بحث را حول مطالبی که برای شما مهم است متمرکز کنم می توانم چند سوال بپرسم ؟
در صورتی که در قسمتهای بعدی از چرخه فروش قرار دارید و نیازها را قبلا شناسایی کرده اید آن نیازها را تکرار کنید و سوال بپرسید تا نیازهای دیگر را شناسایی کنید یا اینکه ببینید آیا چیزی تغییر کرده که بتوانید آن را در گفتگو وارد کنید .
برای اینکه باورپذیری بیشتری در مشتری ایجاد کنید به او نشان دهید که آمادگی کافی دارید ولی در عین حال می خواهید چند سوال هم بپرسید . در ابتدا علت سوال پرسیدنتان را بیان کنید تا مشتری تشویق به مشارکت در گفتگوی دوجانبه شود . و به مشتری نشان دهید که شرکت در گفتگو چه منافعی برایش خواهد داشت .

»» راه را برای گفتگوی مبتنی بر نیازها هموار کنید . ««

Last modified on چهارشنبه, 23 مهر 1393 06:52
Super User

Lorem ipsum dolor sit amet, sic genero nomine Piscatore mihi.

عضویت در خبرنامه

لطفا برای عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نموده و کلید عضویت را بزنید .

لیست قیمت