23 مهر 1393

برای پرسشهای خود ، راهبرد داشته باشید

1983 times

 راهبرد طرح پرسش ، ساختاری را فراهم می کند که با استفاده از آن ، یک گفتگوی دوجانبه غنی از نیازهای مشتری ایجاد کنید و مهارت شما در سوال پرسیدن ، انعطاف پذیری لازم را در کار با آن ساختار به شما می دهد تا در عین حالی که گفتگو را هدایت می کنید بتوانید در مواردی نیز بداهه گویی کنید .

وقتی راهبرد طرح پرسش را برنامه ریزی می کنید ، اول از اهداف مشتری سوال کنید . درک این که مشتری به چه هدفی می خواهد نایل شود ، بهترین بنیان برای کاوش عمیق تر است . سپس درباره وضعیت فعلی سوال کنید . در این مورد کاوش کنید تا اولویت ها و نگرانی های او را بشناسید . بعد درباره سطح رضایت او سوال کنید و این موضوع را حلاجی کنید تا معلوم شود چه چیزی موثر بوده و چه چیزهایی را باید تغییر دهید . در صورت لزوم درمورد نیازهای آینده نیز سوال کنید . تا بتوانید برای ایجاد تمایز در راه حل پیشنهای خود ، آنها را درنظر بگیرید .

پرسشهای خود را آماده کنید زیرا آنها به قدری اهمیت دارند که نباید به شانس واگذار شوند  . ولی در عین حال لازم است سوال پرسیدن به صورت خودبخودی باشد .

درباره اجرا سوال کنید : درباره بودجه ، زمانبندی ، رویداد مسبب این نیاز ، تصمیم گیران ، رقبا و طرح های مرتبط کسب اطلاع کنید .

»» راهبرد طرح سوال به شما امکان می دهد که یک گفتگوی دوجانبه مبتنی بر نیاز واقعی ایجاد کنید . ««

Super User

Lorem ipsum dolor sit amet, sic genero nomine Piscatore mihi.

عضویت در خبرنامه

لطفا برای عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نموده و کلید عضویت را بزنید .

لیست قیمت